ПОВОЄННА ВІДБУДОВА ЕКОНОМІКИ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ ЯК ПРОМИСЛОВОГО ЦЕНТРУ УКРАЇНИ
26.03.2025 20:19


Такою була тема науково-практичної конференції, яка відбулася в місті Дніпро 20 березня в Будинку профспілок за ініціативи обласної тристоронньої соціально-економічної ради.

 

ЇЇ повна назва «Повоєнна відбудова економіки Дніпропетровщини як промислового центру України – влада, роботодавці, профспілки працюють разом з науковцями».

З привітаннями до її учасників звернулися голова Федерації організацій роботодавців Віктор Сергєєв, голова Дніпропетровського облпрофоб’єднання Анатолій Яловий, в.о. заступника директора департаменту економічного розвитку обласної воєнної адміністрації Іван Синявський, депутат обласної ради Лілія Гиренко, які підкреслили важливість подібних заходів для напрацювання планів спільних дій з післявоєнного відродження регіону.

Агресор пошкодив або повністю знищив в області чимало промислових підприємств, інфраструктурних та соціальних об’єктів. І все це необхідно відновлювати. Саме про це йшла мова на представницькій науково-практичній конференції.

Конференція зібрала провідних фахівців, підприємців, науковців, профспілкових діячів регіону. Перша сесія заходу була присвячена розвитку економіки області. Відомий вчений, академік, голова Придніпровського наукового центру НАН України Анатолій Булат в своєму виступі підкреслив, що всі перспективні плани повинні будуватися на міцній науковій основі. Вже сьогодні науковці області роблять значний внесок в оборону країни, розробку передових технологій для промисловості.

Ректор НТУ «Дніпровська політехніка Олександр Азюковський розповів про співпрацю вузу з корпорацією «Інтерпайп» щодо виробництва нових сортів труб для газо- і нафтодобувної промисловості, проходження практики студентів на виробництві, створення на підприємстві центру механотроніки для підготовки майбутніх інженерних кадрів.

Керівник бізнес-центру корпорації Юрій Курацапов, подякувавши науковцям за допомогу, зазначив, що ця співпраця позитивно впливає на діяльність «Інтерпайпу» не тільки у виробничій, а й у соціальній сфері, забезпеченні кадрами (працівники мають там високу зарплату, нещодавно відбулось її чергове підвищення), досить солідний соціальний пакет, надається велика допомога мобілізованим і в цілому нашим ЗСУ.

 

  • Click to enlarge image vidbudova01.jpg
  • Click to enlarge image vidbudova02.jpg
  • Click to enlarge image vidbudova03.jpg
  • Click to enlarge image vidbudova04.jpg
  • Click to enlarge image vidbudova05.jpg
  • Click to enlarge image vidbudova06.jpg
  • Click to enlarge image vidbudova07.jpg
  • Click to enlarge image vidbudova08.jpg
  • Click to enlarge image vidbudova09.jpg
  • Click to enlarge image vidbudova10.jpg
  • Click to enlarge image vidbudova11.jpg
  • Click to enlarge image vidbudova12.jpg
  •  

 

Другу сесію конференції відкрив завідувач сектором Інституту аналітики Міністерства освіти і науки України Сергій Мельник. Він окреслив основні завдання у напрямі збереження людських ресурсів. Сьогодні для всіх повинно бути очевидно, що саме на людський фактор треба звертати особливу увагу, підкріплюючи теоретизування щодо нашого швидкого входження до європейського співтовариства реальними кроками для підвищення рівня оплати праці найманих працівників та наближення її умов, соціальних гарантій до стандартів ЄС.

Голова облпрофоб’єднання А. Яловий висловив профспілкове бачення подальших кроків щодо забезпечення людськими ресурсами майбутньої відбудови. Через війну 9 мільйонів громадян, за оцінками Світового банку, знаходяться за межею бідності. Минулорічне зростання показника середньомісячної заробітної плати на 23% не торкнулось більшості працюючого населення. Хоча в провідних галузях економіки області за ініціативою профспілок було підвищено оплату праці на 10-25%. В той же час в області продовжують накопичуватись зарплатні борги, які вже перевищили 500 млн. грн. Націоналізовані підприємства часто припиняють свою роботу через несвоєчасні дій влади. Продовжується деформація ринку праці, зростають рівні неформальної зайнятості та тіньової економіки.

Про важливість програм адаптації внутрішньо переміщених осіб, їх ролі в житті громад говорив голова Павлоградської районної ради Дмитро Павлов.

Директор ДЦПТО Олександр Стрілець і заступник директора НМЦ профтехосвіти області Віктор Василиненко говорили про те, що питання підготовки кадрів для майбутньої відбудови є одним з ключових. Адже перелік спеціальностей, програми підготовки, забезпеченість закладів професійної освіти мають відповідати вимогам економіки.

В ухваленій резолюції конференції її учасники підтвердили важливість досягнення сторонами соціального діалогу спільного бачення майбутнього укладу економіки Дніпропетровщини, підтримали необхідність розробки науково-обґрунтованої стратегії її відбудови, збереження та розвитку людського капіталу як основи цієї роботи та створення умов для повноцінного забезпечення соціальних потреб мешканців області.

Обласній соціально-економічній раді запропоновано створити регіональну комісію з розробки плану повоєнної відбудови економіки області як промислового центру України.