
Цікава зустріч відбулася у філії «Сервісно-налагоджувальне управління» (СНУ). На підприємство завітав голова теркому Профспілки вугільників Сергій Юнак. Він ознайомився зі справами, які вирішує сьогодні колектив, побував у електротехнічній лабораторії та інших підрозділах філії, зустрівся з працівниками, розповів про задачі, які стоять перед Профспілкою. Колектив філії, яка була утворена у 2022 році, очолює справжній професіонал своєї справи Олександр Мирошниченко. Саме завдяки йому сьогодні тут працює команда однодумців, людей небайдужих і творчих. Зараз трохи детальніше про задачі, які виконує філія. Якщо коротко, то СНУ – це сполучна ланка між гірничим машинобудуванням та вугледобувними підприємствами «ДТЕК Енерго» у впровадженні нових зразків обладнання, а також обслуговуванні гірничо-шахтного обладнання. І нині це одне з найсучасніших сервісних підприємств вугільної галузі України. «Наш колектив виконує дуже важливі завдання, - розповів Олександр Миколайович. – Це і гарантійне обслуговування гірничо-шахтного обладнання машинобудівних заводів ДТЕК, і ревізія, налагодження та ремонт стаціонарного обладнання, різноманітної автоматики та апаратури, високовольтних двигунів, і технічне обслуговування дизель-генераторного устаткування, і багато іншого. На підприємстві функціонує шість спеціалізованих виробничих дільниць і два цехи. Можна сказати, що від злагодженої роботи колективу багато в чому залежить стабільна робота шахт і філій ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля». 
Ось лише декілька цікавих фактів, які красномовно свідчать, наскільки важливі завдання виконує сьогодні цей творчий колектив. Перше. Протягом року СНУ обслуговує близько 500 одиниць основного обладнання шахт. Тобто кожен фахівець опікується 5-ма машинами. Друге. За три роки з моменту заснування філії сервісники і налагоджувальники СНУ в десять разів наростили кількість виробничих годин з ремонту та обслуговування, покриваючи ключові потреби шахт «ДТЕК Енерго», що дуже важливо, особливо зараз, у воєнний час. Трете. З кінця 2022 року спеціалізована дільниця з ремонту високовольтних електродвигунів, що була створена з нуля, виконала понад 70 ремонтів електродвигунів стаціонарного обладнання. Кожен ремонт супроводжувався випробуваннями за європейськими стандартами безпосередньо на місці роботи обладнання. Це дозволяє подовжити термін служби критичного для шахт обладнання та оцінити його експлуатаційні властивості. І четверте. У 2023 році «ДТЕК Павлоградвугілля» силами СНУ було освоєно «під ключ» ремонтне обслуговування, виставлення, центрування і налагодження з випробуванням і введенням в експлуатацію вентилятору головного провітрювання ВРЦД4,5СМ №1 виробництва «Корум-ДРМЗ» на шахті «Західно-Донбаська», а на початку 2025 року цей досвід успішно реалізовано вже й при заміні вентилятора головного провітрювання ВРЦД4,5СМ №2.

Ось над такими важливими завданнями працює колектив філії. Цілком зрозуміло, що впоратися з ними під силу лише високопрофесійним фахівцям, а саме такі люди тут і працюють – дійсно креативні і творчі, не тільки відмінно виконуючі свої обов'язки, а й успішно працюючі на перспективу. Наразі у колективі здійснюють цілу низку проектів, покликаних удосконалити роботу, зробити її ефективнішою, орієнтованою на забезпечення потреби шахтарів в обслуговуванні основного обладнання. І результат буде - у цьому впевнені всі. «Справді, люди працюють творчо, з цікавістю, на розвиток, – наголосив Олександр Миколайович. - У колективі з початку утворення філії зібрана команда, на яку завжди можна покластися. Хочу, наприклад, відзначити керівників служб Олександра Кондрат’єва, Олександра Лисенка, Олексія Онуфрієнка, Вадима Головаша та інших. Не можна обійти увагою фахівців з сервісного обслуговування гірничо-шахтного обладнання. Шуткують, що це як обслуговування марсоходу, тільки під землею. Не відстають від них і фахівці з налагодження та випробування високовольтного обладнання – теж працюють в підземних умовах. Ми жартуємо про те, що будь-яке замикання можна подовжити – але працюємо професійно та відповідально. Добре працюють фахівці й на інших напрямках – кожен на своєму місці». 
Додамо, що багато хто з цих людей приїхав до нас з зони бойових дій, поповнивши ряди висококласних фахівців ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля». І одразу ж їх взяла під опіку профспілкова організація УМДР ГШО, яка разом з адміністрацією постаралася створити для них нормальні умови праці та проживання. Нові члени профспілки користуються всіма пільгами, передбаченими Колективним договором. Дільничний комітет профспілки очолює Марина Фролова - як і всі у колективі, теж людина творча та небайдужа. «Зараз первинка філії налічує до 40 активних членів профспілки, - наголосив голова первинної профспілкової організації УМДР ГШО Володимир Лимар. - Є впевненість у тому, що її лави зростатимуть». 
|