УЧАСТЬ ПРОФСПІЛОК У ЗБЕРЕЖЕННІ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ І ВІДНОВЛЕННІ ВІТЧИЗНЯНОЇ ЕКОНОМІКИ
23.12.2023 17:39


21 грудня у Києві у Будинку профспілок відбулось VII засідання Ради Федерації профспілок України. В роботі взяв участь он-лайн голова Дніпропетровської територіальної організації Профспілки працівників вугільної промисловості Сергій Юнак, який є членом ради ФПУ і входить в склад майнової комісії.

Рада ФПУ розглянула важливі питання діяльності профспілок під час воєнного стану.

 

 

Григорій Осовий, голова Федерації профспілок України, в своєї доповіді основний акцент зробив на питанні допомоги профспілок Збройним Силам України і Силам оборони. Також йшлося про підтримку і розвиток соціального партнерства, міжнародну співпрацю, допомогу профспілковим організаціям та членам профспілок, постраждалим внаслідок війни. Григорій Осовий розповів про подальшу модернізацію і оновлення діяльності як ФПУ так і її членських організацій та проведення комплексу заходів, спрямованих на збереження робочих місць, розвиток трудового потенціалу і відновлення країни.

 

 

Одне з основних питань порядку денного засідання Ради ФПУ було присвячено збереженню трудового потенціалу України та участі профспілок у відновленні економіки й вітчизняного виробництва у теперішній час та у післявоєнний період. З цього питання зробив доповідь із презентацією заступник Голови ФПУ Олександр Шубін. Він наголосив на важливості створення гідних умов праці і сталих робочих місць в Україні, не зважаючи на важке соціально-економічне становище в нашій країні через повномасштабну війну, яку росія розв’язала і другий рік поспіль веде проти нашої держави.

Після обговорення було прийнято Заяву Ради ФПУ щодо участі профспілок у післявоєнній відбудові та про Ключові складові Гідної праці для відбудови України. Документ буде спрямовано до вищих органів державної влади.

 

 

Основну увагу в Постанові Ради сфокусовано на таких важливих аспектах, як:

- необхідність залучення представників сторін соціального діалогу до формування плану з відновлення України і його розгляд Національною тристоронньою соціально-економічною радою;

- реформування трудового законодавства на основі європейських стандартів та кращих міжнародних практик;

- підготовка урядовою стороною проекту Трудового кодексу України із залученням до його розробки експертів від профспілкової сторони.

- відновлення участі уповноважених представників СПО об’єднань профспілок у засіданнях Уряду, урядових комітетів та інших заходів, призупинених у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.

- розширення міжнародної співпраці з організаціями роботодавців, бізнесу, урядовими та неурядовими структурами, фондами, торгово-промисловими палатами, асоціаціями та іншими національними і міжнародними суб’єктами і об’єднаннями з метою залучення їх до відбудови України, інвестування в підготовку фахівців, економіку і регіони.

 

 

Також акцентувалось на законотворчій роботі профспілок, спрямованій на підвищення існуючих мінімальних гарантій в оплаті праці та зростання рівня заробітної плати, запобігання зниженню рівня соціального захисту працівників та порушенню термінів і повноти виплати заробітної плати. Підкреслено важливість участі профспілкових фахівців у розробці законопроектів «Про безпеку і здоров’я працівників на роботі», «Про колективні трудові спори», «Про внесення змін до деяких законів України про посилення захисту вимог працівників щодо виплати заборгованості із заробітної плати, зокрема у випадку неплатоспроможності роботодавця» «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та ін.

 

 

Рада також ухвалила постанови «Про формування Бюджету ФПУ на 2024 рік», «Про пропозиції змін до Статуту ФПУ щодо вдосконалення організаційної побудови та принципів формування виборних органів ФПУ, механізму прийняття ними рішень».

Сергій Юнак, голова Дніпропетровської територіальної організації Профспілки вугільників, як член Ради ФПУ, голосував за низку прийнятих рішень,висловлюючи думку трудового колективу.

 

 

ФайлРазмер файла
Скачать файл (ФПУ_рада_відбудова-1.pdf)ФПУ_рада_відбудова1896 Kb