Додаток 2 до постанови Ради ФПУ від 23.06.2016 № Р – 2 – 4
04.07.2016 08:58

Прем’єр-міністру України

Гройсману В.Б.

 

Голові Верховної Ради України

Парубію А.В.

 

Першому заступнику Голови СПО

сторони роботодавців

на національному рівні

Мірошниченку О.В.

 

 

ЗАЯВА ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ

у зв’язку з шоковим підвищенням цін і тарифів

 

Федерація профспілок України висловлює категоричний протест проти встановлення Кабінетом Міністрів України з 1 травня 2016 року економічно необґрунтованої ціна на природний газ для населення, що, як наслідок, спричинило підвищення тарифів на гарячу воду та опалення, з 1 вересня підвищення тарифів не електроенергію на 30%, ініціювання територіальними водоканалами підвищення тарифів на холодну воду.

Зазначені рішення прийнято Кабінетом міністрів України на НКРЕКП в умовах падіння реальної заробітної плати на 20,2% (за 2015 рік), збільшення заборгованості з виплати заробітної плати до 1,8 млрд. грн.., скорочення робочих місць та зростання безробіття, зростання рівня бідності серед працюючих до 20%.

ФПУ заявляє, що діюча система соціального захисту не забезпечує адекватної підтримки населення, оскільки базується на штучно заниженому вдвічі розмірі прожиткового мінімуму – при 3037 грн. розрахованого Мінсоцполітики фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб в цінах травня поточного року в Держбюджеті встановлено 1450 грн. з 1 травня поточного року.

Відтак – вдвічі занижено й розміри мінімальної зарплати та мінімальної пенсії.

Нинішня державна тарифна політика вже зробила комунальні послуги фінансово недоступними для більшості населення України, – до кінця року в чергу за державною допомогою стане майже 9 млн. сімей із загальної кількості 15 млн. сімей, до категорії отримувачів субсидії може потрапити майже три чверті працюючого населення.

Федерація профспілок України наполягає – працююча людина не повинна бути отримувачем субсидії і йти з протягнутою рукою до держави, а мати можливість своєю працею заробити на достатній життєвий рівень для себе та своєї сім’ї. Держава ж повинна забезпечити ефективний соціальний захист вразливих категорій населення.

Мірилом ефективності державної соціальної політики має бути не мільйонна кількість отримувачів субсидій та соціальної допомоги, а реалізоване конституційне право громадян на гідне життя за рахунок власної праці.

Враховуючи, що дії Кабінету міністрів України та НКРЕКП

порушують конституційне право громадян на достатній рівень життя

для себе і своєї сім’ї,

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ ВИМАГАЄ:

-       негайно переглянути встановлену ціну на природний газ для населення, а також тарифи на опалення та гарячу воду, забезпечивши визначення їх на економічно обґрунтованому рівні;

-       терміново внести зміни до Державного бюджету України на 2016 рік щодо підвищення розмірів прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії до рівня фактичного прожиткового мінімуму, та передбачити кошти для підвищення базового тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з метою ліквідації грошового розриву з мінімальною заробітною платою;

-       роботодавцям усіх форм власності спрямувати вивільнені кошти фонду оплати праці, внаслідок зменшення з 1 січня 2016 року майже вдвічі розміру ЄСВ, на підвищення з 1 липня 2016 року заробітної плати не менш ніж на 15%;

-       погасити до 1 жовтня 2016 року заборгованість з виплати заробітної плати.

У разі невиконання вимог профспілок, для захисту економічних і соціальних інтересів працюючих профспілки будуть відстоювати конституційне право громадян на достатній рівень життя усіма законними засобами.

 

Прийнято на засіданні Ради Федерації профспілок України

23 червня 2016 року