28 квітня 2016 року м. Дніпропетровськ Ми, учасники загальних зборів представників трудових колективів галузей економіки Дніпропетровської області, які проходять напередодні Першотравня під гаслом «Працюючій людині - гідний рівень життя!», вкрай занепокоєні складною соціально-економічною ситуацією в країні. Внаслідок відсутності реальних реформ відбувається подальше падіння економіки, занепад промисловості, збільшення зарплатних боргів, скорочення робочих місць та поширення безробіття, стрімке зростання цін і тарифів на соціально значущі товари та житлово-комунальні послуги для населення. В умовах занижених соціальних стандартів, «заморожених» зарплат і пенсій, значної девальвації і знецінення гривні та високого рівня інфляції відбувається зниження купівельної спроможності номінальної заробітної плати, падіння рівня реальної зарплати та збільшення заборгованості населення за житлово-комунальні послуги. Поглиблення зубожіння населення сталось також внаслідок безпрецедентної дискримінації оплати праці працівників бюджетної сфери та жорсткого обмеження і скасування соціальних пільг і гарантій для населення. З метою поліпшення ситуації та упередження виникнення у суспільстві соціального вибуху висловлюємо наступні Вимоги. Вимагаємо від Президента України, як гаранта Конституції України, сприяти відновленню соціального діалогу на національному рівні; накладати вето на прийняті Верховною Радою України закони, якими допускається звуження змісту та обсягу існуючих конституційних прав і свобод громадян, вітчизняних товаровиробників. Вимагаємо від Кабінету Міністрів України: 1. Розробити за участю об’єднань профспілок і роботодавців та прийняти у другому півріччі 2016 року: - загальнодержавну цільову економічну програму розвитку промисловості й аграрного сектора на період до 2020 року; - концепцію реформування оплати праці до 2020 року на засадах моделі економіки з високою вартістю робочої сили та відповідні законопроекти і нормативно-правові акти. 2. Передбачити в Основних напрямках бюджетної політики на 2017 рік встановлення оплати праці працівників бюджетної сфери на основі Єдиної тарифної сітки з оплати праці з установленням базового окладу (ставки) працівника першого тарифного розряду на рівні не нижче мінімальної заробітної плати; зберегти для педагогічних працівників усіх доплат і надбавок. 3. З метою проведення реальноїіндексації грошових доходів населення в умовах високого рівня інфляції, повернути дію положення щодо проведення індексації у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищує поріг індексації у 103 відсотки. 4. У зв’язку із встановленням з 1 травня п.р. єдиного тарифу на газ для споживачів та скасування пільгової ціни на природний газ для населення в опалювальний сезон, що призведе до двократного зростання тарифів на опалення та гаряче водопостачання, з метою посилення соціальної захищеності працівників: - передбачити право громадян на отримання субсидії з оплати житлово-комунальних послуг, якщо їх загальна вартість становить більше 15% середньомісячного сукупного доходу сім’ї; - встановити виплату субсидій в грошовому вигляді адресно кожному громадянину, який має на це право. 5.Відновити обмежені та скасовані впродовж 2014–2015 років норми соціально-трудового законодавства, які діяли до 1 січня 2014 року та передбачали гарантії окремим категоріям громадян (працівникам, дітям, молоді, пенсіонерам тощо). Відновити дію Закону України «Про престижність шахтарської праці». 6. Відновити діючі до 2015 року пільги з земельного податку для дитячих оздоровчих закладів та встановити такі пільги для санаторіїв-профілакторіїв підприємств. 7. Забезпечити дотримання Закону «Про соціальний діалог в Україні» та посилення відповідальності щодо його виконання посадовими особами органів державної влади усіх рівнів. 8. Прискорити укладення з об’єднаннями профспілок та роботодавців нової Генеральної угоди. Вимагаємо від Верховної Ради України: 1. Розглянути та прийняти як першочергові та невідкладні законопроекти: - № 2533 від 03.04.2015 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати», з метою прискорення подолання ганебного явища в Україні – заборгованості з виплати заробітної плати; - № 2245 від 26.02.2015 щодо повернення санаторно-курортного лікування застрахованих осіб, студентів та оздоровлення дітей. 2. Подолати вето Президента України на законопроекти № 3830-3 та № 3831-2, які стосуються збереження в країні системи професійно-технічної освіти. Вимагаємо від обласної державної адміністрації та обласної Ради: 1. Разом з соціальними партнерами – роботодавцями та профспілками звернутися до власників і керівників підприємств та профспілкових організацій області щодо реалізації ініціативи керівників держави стосовно збільшення заробітних плат за рахунок зменшенняставок єдиного соціального внеску. 2. Визначити категорії громадян області і порядок надання їм адресних дотацій за пільговий проїзд або компенсаційних виплат з місцевих бюджетів автотранспортним підприємствам за перевезення громадян пільгових категорій. 3. Зберегти до 1 січня 2017 року у повному обсязі фінансування сільських професійно-технічних навчальних закладів, враховуючи, що в них навчаються діти малозабезпечених верств населення. 4. Внести зміни до бюджету Дніпропетровської області на 2016 рік стосовно передбачення видатків: - на компенсаційні виплати автомобільним перевізникам за перевезення пасажирів пільгових категорій; - на ремонт і утримання автомобільних доріг державного і місцевого значення. Вимагаємо від роботодавців та їх об’єднань: - вживати вичерпних заходів для збереження трудових колективів, недопущення масового вивільнення працівників та зменшення діючих соціальних гарантій, встановлених колективними договорами та угодами усіх рівнів; - не допускати прийняття рішень у сфері соціально-трудових відносин без дотримання процедури погодження з виборним органом первинної профспілкової організації. У зв’язку з прийняттям Урядом України 27 квітня п. р. рішення стосовно тарифів на газ, що призведе до подальшого погіршення матеріального становища громадян, вимагаємо від Федерації профспілок України висловити офіційну позицію з цього питання від імені 6 мільйонів членів профспілок та терміново ініціювати проведення засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради щодо необхідності упереджувальних заходів з підвищення соціальних стандартів відповідно до зростання цін і тарифів. Напередодні Міжнародного дня солідарності трудящих закликаємо профспілкові організації всіх рівнів, кожного профактивіста і членів профспілок виявити активність, єдність та згуртованість у відстоюванні конституційних прав людини праці! Тільки разом ми можемо подолати існуючі негаразди і забезпечити гідне життя! Прийнято на Загальних зборах представників трудових колективів галузей економіки Дніпропетровської області 28 квітня 2016 року. |