ПОСТАНОВА про хід виконання вимог шахтарів до Кабінету Міністрів України
19.02.2015 10:32

ПРОФЕСІЙНА СПІЛКА

ПРАЦІВНИКІВ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

 

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ

 

П О С Т А Н О В А

 

17.02.2015 р.                                  П. № 3-2

м. Київ

 

Про хід виконання вимог шахтарів

до Кабінету Міністрів України

 

Заслухавши інформацію голови Профспілки Турманова В.І. про проведену роботу щодо виконання рішень Президії ЦК профспілки від 15.01.2015 р. «Про дії Профспілки у зв'язку з відсутністю у Держбюджеті України на 2015 рік видатків на вугледобувні підприємства галузі та невиконанням вимог по галузевому коллективному трудовому спору», а також по виконанню вимог учасників Акції протесту шахтарів у м. Києві 28-29 січня 2015 року, Пленум ЦК профспілки констатує, що реалізація вказаних вимог здійснюється за різними напрямками, використовуючи всі наявні можливості Профспілки по активізації процесу внесення змін до Законів України стосовно збільшення обсягів бюджетного фінансування підприємств вугільної промисловості, а також щодо поновлення гарантій шахтарям. З цих питань були направлені Профспілкою звернення з пропозиціями Президенту України, Голові Верховної Ради України, Прем’єр-міністру України, до відповідних міністерств і відомств.

У тісній співпраці з народними депутатами напрацьовано проекти змін до Податкового кодексу України щодо відновлення 10% ставки податку для шахтарів та збільшення неоподаткованого порогу пенсій. Підготовлено й проекти законів України з поновлення редакції статей 43 і 48 Гірничого Закону України відносно отримання побутового палива та відповідної компенсації працівникам як діючих підприємств так і тих, що ліквідуються або консервуються.

Завдяки вжитим діям Профспілки доведена необхідність невідкладного вирішення наявних проблем у вугільній галузі і соціального забезпечення шахтарів та їх сімей до Кабінету Міністрів України, центральних органів державної влади та керівників приватних компаній.

На виконання вимог Профспілки Прем’єр-міністром України було видано доручення від 28.01.2015 № 3358/0/1-15 згідно якого була створена Міжвідомча комісія з розв'язання проблем вугільної галузі (надалі – Комісія) під головуванням Міністра енергетики та вугільної промисловості України. До складу Комісії увійшли керівники міністерств та відомств, голови держадміністрацій вугільних регіонів України, народні депутати України та представники галузевих профспілок.

Комісія напрацювала Меморандум із врегулювання проблемних питань вугільної галузі. В тому числі визначені відповідні заходи щодо додаткових обсягів фінансування вугільних підприємств за рахунок держбюджету, погашення заборгованості із заробітної плати, поновлення соціальних гарантій працівників та пенсіонерів вугільної галузі, своєчасно та у повному обсязі здійснення розрахунків за електроенергію та вугільну продукцію.

Разом з тим, учасники Пленуму відзначають формальне ставлення ряду керівників міністерств і відомств до виконання доручення Кабінету Міністрів України щодо участі в роботі Міжвідомчої комісії, у тому числі Міністра енергетики та вугільної промисловості України Демчишина В.В., який фактично самоусунувся від виконання покладених на нього обов’язків голови Комісії. Не було вжито заходів щодо забезпечення участі у роботі Комісії

керівників інших міністерств і відомств. Вся робота проводилася посадовими особами на рівні начальників управлінь, відділів, радників міністрів, керівниками профспілок та народними депутатами України.

У зв’язку з цим немає остаточного погодження з відповідними міністерствами та відомствами визначених у Меморандумі обсягів державного фінансування підприємств галузі, які мають бути запропоновані при внесенні змін до Державного бюджету України на 2015 рік. Графік погашення заборгованості із заробітної плати є нереальним та необґрунтованим. Не досягнуто також згоди усіх зацікавлених сторін щодо врегулювання ситуації на енергоринку.

Таким чином, Міжвідомча комісія з розв'язання проблем вугільної галузі не в повній мірі виконала покладені на неї завдання та не використала усі можливості для підготовки проектів Урядових та законодавчих рішень, не сформулювала та не запропонувала дієві заходи щодо вирішення нагальних проблем галузі.

Міністерством енергетики та вугільної промисловості України не вжито відповідних заходів щодо остаточного вирішення галузевого колективного трудового спору між профспілкою та Міністерством.

У зв'язку з викладеним, Пленум ЦК профспілки

П О С Т А Н О В Л Я Є:

1.Звернутися до Президента України Порошенка П.О. щодо сприяння негайного вирішення Кабінетом міністрів України вимог, викладених у зверненні керівників галузевих профспілок до Прем’єр-міністра України від 10 лютого 2015 року, які до цього часу не виконуються, що веде до незворотних негативних економічних та соціальних наслідків та загрожує енергетичній незалежності та безпеці України.

2. Вимагати від Кабінету Міністрів України:

2.1. На основі звернення керівників галузевих профспілок до Прем’єр-міністра України від 10 лютого 2015 року з метою підготовки в найкоротший термін проектів законодавчих та нормативних актів, у тому числі по внесенню змін до Державного бюджету України на 2015 рік, створити Робочу групу у складі профільних міністерств і організацій (підприємств) України, зазначених у дорученні Прем'єр-міністра України від 28 січня 2015 № 3358/0 / 1-15 під головуванням Віце-прем'єр-міністра Вощевського В.М. як голови Антикризового енергетичного штабу України, за участю представників центральних та територіальних органів галузевих профспілок, керівників паливно-енергетичних компаній України та народних депутатів України.

2.2. Доручити Робочій групі у найкоротший термін підготувати та надати на розгляд Кабінету Міністрів України протокол із дієвими та узгодженими всіма учасниками заходами, що дозволить вирішити нагальні проблеми у паливно-енергетичному комплексі України.

2.3. Створити постійно діючу Координаційну раду з питань врегулювання кризових ситуацій у вугільній промисловості під головуванням віце-прем’єр-міністра України, відповідального за роботу паливно-енергетичного комплексу.

2.4. Внести до Верховної Ради України проекти змін до Державного бюджету України на 2015 рік та інших законодавчих актів з метою повернення часткового фінансування вугільних підприємств за рахунок держбюджету, поновлення соціальних гарантій працівників та пенсіонерів вугільної галузі, забезпечення повноти та своєчасності розрахунків за електроенергію та вугільну продукцію.

2.5. Розглянути питання щодо відставки Міністра енергетики та вугільної промисловості України Демчишина В.В. у зв’язку з самоусуненням від роботи Міжвідомчої комісії з врегулювання проблем у вугільній галузі, довготривалістю їх невирішення та подальшим заглибленням негативних економічних та соціальних наслідків у галузі.

3. Вимагати від Міністерства енергетики та вугільної промисловості України:

3.1. Забезпечити фінансове збалансування роботи підприємств галузі у поточному році.

3.2. Не допускати припинення роботи вугільних підприємств без дотримання положень чинного законодавства та Галузевої угоди щодо соціального захисту вивільнюваних працівників та відповідного погодження проектів нормативних документів з профспілками.

3.3. Вжити заходів щодо остаточного вирішення галузевого колективного трудового спору.

4. Вимагати від керівників підприємств галузі усіх форм власності:

4.1. Вжити невідкладних заходів щодо погашення заборгованості з заробітної плати.

4.2. Безумовного виконання зобов’язань сторони роботодавців відповідно до Галузевої угоди та колективних договорів.

5. З метою підтримки вимог працівників галузі щодо бюджетного фінансування вугільних підприємств та повернення шахтарських соціальних гарантій провести пікетування Верховної Ради України, під час розгляду нею вказаних питань, представниками від усіх підприємств галузі відповідно до Додатку. Час пікетування доручити визначити керівництву Профспілки.

6. Головам профспілкових організацій усіх рівнів:

6.1. До 23 лютого 2015 р. довести до відома трудящих інформацію щодо дій Профспілки з виконання вимог учасників Акції протесту шахтарів у м. Києві 28-29 січня 2015 року.

6.2. Провести необхідні організаційні заходи та бути напоготові щоб підтримати у відповідності до додатку вимоги працівників галузі пікетуванням Верховної Ради України під час розгляду питання щодо фінансування вугільної галузі та повернення шахтарських соціальних гарантій.

6.3. Звернутися до народних депутатів України від своїх регіонів з пропозицією підтримати відповідні зміни до законодавства.

7. Дану постанову пленуму ЦК профспілки направити Президенту України, Прем’єр–міністру України, Міністру енергетики та вугільної промисловості України, Голові Ради Всеукраїнського галузевого об’єднання організацій роботодавців вугільної промисловості України «Укрвуглероботодавці», Голові Федерації профспілок України.

8. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Президію ЦК профспілки.

 

Голова Профспілки                                                           В.Турманов