7 вересня 2024 року у Великій Британії на конференції «Кампанії солідарності з Україною» (Ukraine Solidarity Campaign) розглянули Звіт Національної профспілки гірників (NUM) щодо підтримки України і допомоги британських колег у боротьбі з російським агресором.
На початку фільму голова Національної профспілки гірників Південного Уельсу Вейн Томас, який організував поїздку до Києва, сказав, що «ніколи не забував про підтримку українських шахтарів під час страйків». «Я був одним із страйкуючих 40 років тому. Дуже пишаюся тим, що маю нагоду показати, наскільки вдячний за підтримку, яку ми тоді отримали від українських шахтарів. Нинішню допомогу Україні можна назвати поверненням старого боргу».
Нагадаємо, 40 років тому українські шахтарі були серед тих, хто підтримував шахтарів Уельсу під час тривалого страйку. А нещодавно група валлійських шахтарів приїжджала до нас, щоб допомогти українським колегам. Таким чином вони віддячили за допомогу під час страйків у 1980-х роках в Уельсі.
В фільмі також є фрагмент інтерв’ю Василя Яворського кореспонденту ВВС. У 1984 році він пожертвував свою зарплату страйкуючим валлійським шахтарям. «І ось британські друзі тепер допомагають нам. Вони не забули нас, як і ми у 1984 році. Я пам'ятаю скриньку для пожертвувань, яка була у нас: кожен жертвував скільки міг і відправляв тим шахтарям, – сказав Василь Яворський. - Тепер, через 40 років, ми потребуємо допомоги, і друзі відгукнулися та допомагають нашим солдатам на передовій».
Мік Антонів: «Люди, яким ми доставляємо ці вантажі, та воюючі на передовий - не просто наші колеги. Старші з них безпосередньо збирали гроші та їжу для валлійських шахтарів. Йдеться про те, щоб віддячити їм та нагадати людям в усьому світі, що Україна перебуває на передньому краї демократії у боротьбі з російською агресією. В Україні сотні, якщо не тисячі шахтарів воюють на передовій проти росії».
Вейн Томас: «Наше спілкування з профспілковими діячами вугільної промисловості України почалося задовго до вторгнення росії. А після вторгнення голова теркому Профспілки вугільників України Сергій Юнак зв’язався з нами, і ми негайно надали матеріальну допомогу на підтримку в боротьбі з агресором. Я їздив в Павлоград разом з іншими представниками профспілок Великобританії для доставки транспортних засобів, завантажених гуманітарною допомогою. Ми будемо продовжувати це робити».
Мік Антонів веде репортаж всього за 40 км від лінії фронту: «З того місця, де ми знаходимося, вони завдали шкоду цивільному житлу, знищили людей. Спеціально націлені на школи. Це, без сумніву, є навмисним геноцидним нападом на цивільне населення і одним із багатьох військових злочинів росії. І тому так важливо для нас підтримувати українців, які захищають свою країну і свою демократію».
Є у фільмі и подяка воїнів ЗСУ: «Дякуємо нашим британським колегам NUM, волонтерам, зокрема Міку Антоніву, всьому Уельсу та Великій Британії за постійну підтримку та допомогу. Війна триває, ми кожен день боремося за нашу незалежність, за мир в Україні та в усієй Європі. Ці автівки допомагають нам врятовувати життя та наближати перемогу. Дякуємо вам за вашу підтримку. В єдності – наша сила!».