ДТЕК ЕНЕРГО ВВІВ В РОБОТУ 11 НОВИХ ВУГІЛЬНИХ ЛАВ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОЇ РОБОТИ УКРАЇНСЬКИХ ТЕС В ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД ПечатьE-mail
22.06.2023 10:30


Шахтарі ДТЕК роблять все можливе, щоб в умовах війни зберегти необхідні темпи видобутку вугілля для стійкої роботи українських ТЕС.

 

Про це повідомив генеральний директор ДТЕК Енерго Ільдар Салєєв після перебування на одній із шахт та збагачувальній фабриці ДТЕК Енерго.

«Обсяг робіт в розпал війни величезний – шахтарі запланували у цьому році запустити 28 нових лав. Якщо по-простому, то лава – це місце де видобувають вугілля. З однієї лави можуть видобувати вугілля протягом 6-9 місяців. Тобто запускаючи лаву сьогодні, ми вже плануємо забезпечення паливом наших ТЕС восени і взимку. За перші п’ять місяців року 11 із них вже в роботі. Ще 2 запрацюють у червні», – розповів він.

За словами Салєєва, для підтримки необхідних темпів видобутку вугілля потрібна постійна модернізація та інвестиції. Днями на вугледобувному підприємстві шахтарі якраз готували до спуску у надри капітально відремонтований та модернізований прохідницький комбайн П-110.

«Він отримав надсучасну систему керування, що не має аналогів на підприємствах компанії. У режимі реального часу вона відслідковує та фіксує параметри роботи електросистеми та гідравліки комбайну, й передає цю інформацію фахівцям. Завдяки цьому smart-комбайн має підвищену надійність та допоможе шахтарям працювати безаварійно та ефективно», – повідомив Салєєв.

Він зазначив, щоб швидше відвантажувати на українські ТЕС якісне паливо, на одній із збагачувальних фабрик ДТЕК також модернізували обладнання. Це дозволить прискорити збагачення вугілля та переробку його на високоякісний концентрат для подальшого використання на теплоелектростанціях. Масштабне оновлення тривало 4 місяці, у це вклали майже 64 млн грн.

«Працюємо далі, щоб найнадійніше зміцнити енергетичний фронт до майбутнього опалювального сезону», - запевнив генеральний директор компанії.