Всесвітній конгрес МКП: Світова економіка стикається з історичним спадом ПечатьE-mail
21.11.2022 15:55


Світ стоїть на порозі історичного економічного спаду з катастрофічними наслідками для трудящих у всіх регіонах, якщо уряди терміново не впровадять новий соціальний договір, заявили делегати 5-го Всесвітнього конгресу МКП в Мельбурні, Австралія.

Економічний брифінг МКП описує глобальну економічну систему, яка стикається з перехресними соціальними, економічними, екологічними та медичними кризами, що впливають на працівників та їхні сім'ї в усіх регіонах, незалежно від рівня розвитку їхньої національної економіки.

Про це йдеться у брифінгу: "У 2022 році ми є свідками низхідної спіралі економічного зростання, одночасно з ескалацією цін на товари і послуги, які складають основу базових витрат на життя працівників".

Шаран Барроу, Генеральний секретар МКП, сказала: "Зараз занадто багато політичних лідерів та інститутів, схоже, просто не розуміють цього. Вразливість багатьох економік ще ніколи не була такою великою. Але вони знову підводять трудящих і повертаються до своїх "ортодоксальних" макроекономічних рішень, які, як було доведено знову і знову, лише поглиблюють глобальну нерівність і руйнують життя і перспективи в усьому світі.

Нам потрібна нова економічна модель з новими бізнес-моделями, які базуються на повній зайнятості, гідній праці та спільному процвітанні. Це означає новий суспільний договір зі спільним процвітанням та справедливими перехідними процесами, які допоможуть стабілізувати громади та економіки, створюючи спільну безпеку мирного співіснування, яка одночасно вирішує проблеми бідності та ізоляції, створюючи можливість для інвестування в економіку турботи для створення високоякісних робочих місць, які підтримують суспільство.

Мова йде ні про що інше, як про створення умов для миру, соціальної справедливості та виживання".


Джерело: www.ituc-csi.org