Героїчна історія, славне сьогодення ПечатьE-mail

115-річниця профспілкового руху Придніпров’я

Вже стало доброю традицією щорічно, 8 лютого, відзначати День обласного об’єднання профспілок.31 рік назад галузевими профспілковими організаціями було ухвалено Декларацію про нові принципи діяльності облпрофцентру, яка заклала основи нашої діяльності в нових історичних умовах, в незалежній державі.

При цьому ми не відмовляємося й від славних сторінок нашої минулої історії, віддаючи належну шану попередникам, які доклали чимало зусиль під час створення перших профорганізацій та на всіх подальших етапах всього 115-річного розвитку профспілкового руху Придніпров’я. Незважаючи на всі випробування, йому вдалося зберегти свою організаційну згуртованість і солідарність у боротьбі за права людини праці.

 

 

І в нинішні непрості часи змін і кризових явищ профспілки Дніпропетровщини, усвідомлюючи свою важливу роль, роблять все можливе для вирішення нагальних проблем трудових колективів, створення належних умов праці та її гідної оплати, забезпечення соціальних гарантій людини праці.

На превеликий жаль, сьогодні правові і політичні перешкоди на національному рівні заважають ефективній, спрямованій на консенсус співпраці між роботодавцями, профспілками і урядом. Влада ігнорує доводи профспілок про те, що прогресу в економіці і соціальній сфері в більшості випадків досягають ті держави, в яких забезпечується розумний баланс між трудом і капіталом. Більш того, останнім часом приймаються закони, що погіршують соціально-трудові права працівників і профспілок та створюють напругу в суспільстві.

 

 

У цій непростій обстановці президія і Рада облпрофцентру, його членські організації зосереджують свої зусилля на стабілізації виробництва та захисті трудових прав, недопущенні масового безробіття, підвищенні заробітної плати працівників і збереженні їхніх соціальних гарантій, захисті населення і збереженні профорганізацій в процесі децентралізації.

 

 

Через призму соціального діалогу в рамках обласної тристоронньої соціально-економічної ради, колегій управлінь і департаментів облдержадміністрації та в рамках діючих угод з Федерацією організацій роботодавців, представництвами центральних органів влади: головних управлінь Держпраці та Пенсійного фонду, обласного Центру зайнятості та Національної служби посередництва і примирення, Фонду соціального страхування, Торгово-промислової палати, Асоціації територіальних громад, ми шукаємо шляхи вирішення існуючих нині проблем, формування та реалізації державної соціально-економічної політики, регулювання трудових відносин в інтересах людини праці.

Наш головний лозунг «Разом ми - сила!» як ніколи продовжує зараз залишатись актуальним.

 

                                      

Шановні друзі!

Вітаючи всіх ветеранів, профспілкових активістів, членів профспілок з Днем облпрофоб’єднання та 115-річницею зародження профспілкового руху Придніпров’я, хочу висловити впевненість, що профспілки області й надалі будуть вірні цьому лозунгу й продовжуватимуть виконання своєї історичної місії по захисту трудящих.

Нових нам успіхів у роботі, енергії і натхнення, здійснення всього задуманого, миру та злагоди, міцного здоров’я.

 

З повагою, Голова Дніпропетровського облпрофоб’єднання

Віталій Дубіль