Жити повноцінним життям гідний кожен ПечатьE-mail
01.11.2018 15:36

В Ужгороді на базі спортивного комплексу «Юність» відбулася шоста Всеукраїнська спартакіада серед потерпілих на виробництві «Сила духу». Захід, започаткований ще у 2013 році, проходив за ініціативи Фонду соціального страхування України, за організаційної та інформаційної підтримки його виконавчої дирекції.

Спартакіада «Сила духу» – це спортивні змагання, що відбуваютьсязметоюзалучення потерпілих на виробництві та осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва до активного громадського життя, надання їм допомоги у психологічній, фізичній та соціальній реабілітації, підтримки цілеспрямованості в подоланні особистих фізичних меж, реабілітації засобами фізичної культури і спорту для подальшої адаптації та інтеграції у суспільство, залучення потерпілих до участі у громадському житті, а також з метою привернути більшу увагу органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості до проблем потерпілих на виробництві.

З роками спартакіада стала більш масовою та популярною, а спортивна конкуренція за місця в командах гострішою. Щороку до участі долучаються понад 2 тисяч осіб і їх кількість постійно зростає.

До підготовки спартакіади доклали зусиль тисячі людей, серед яких, окрім спортсменів, співробітники Фонду, спонсори, представники соціальних партнерів тощо.

Потерпілі на виробництві змагалися з 6 видів спорту: армспорту, гирьового спорту, бомбаскету, дартсу, настільного тенісу та шахів.

Команду Дніпропетровської області представляли 11 спортсменів із міст Новомосковськ, Жовті Води, Марганець, Павлоград, Першотравенськ та Кам’янське, із них троє учасників – представниці прекрасної половини людства. З міста Павлоград в змаганнях приймали участь потерпілі на виробництві, особи з інвалідністю Деніченко Юрій та Лобачов Григорій.

Деніченко Юрій Васильович - 1950 року народження, 33,5 років підземного стажу, працював в шкідливих та небезпечних умовах праці на вугільних шахтах Західного Донбасу. З 1967 року займається вільною боротьбою та гирьовим спортом. Юрій Васильович 3-кратний чемпіон Європи, 11-кратний чемпіон світу серед ветеранів та осіб з інвалідністю у ваговій категорії до 80 кг., 11-кратний абсолютний чемпіон України в тій же категорії, 5-кратний абсолютний чемпіон Західного Донбасу. У ветерана в наявності за свої переможні спортивні заслуги понад 60 рекордних медалей.

Деніченко Ю.В. приймав участь у всіх спартакіадах серед осіб з інвалідністю «Сила духу», які проводилися Фондом, він неодноразовий переможець в особистій першості в гирьовому спорті, як в обласних, так і у всеукраїнських змаганнях осіб з інвалідністю.

Лобачов Григорій Михайлович - 1965 року народження, пройшов нелегкий шахтарський шлях, відпрацював 20 років гірничим майстром на видобувній дільниці шахти Західно-Донбаська (зараз ВСП «Шахтоуправління Тернівське ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля»). З 1980 року займається гирьовим спортом - спортом сильних та мужніх чоловіків. Здобував найвищі нагороди на престижних міжнародних змаганнях із гирьового спорту: чемпіон світу серед ветеранів до 95 кг; бронзовий призер чемпіонату світу серед аматорів; чемпіон Європи серед аматорів. Окрім того він неодноразовий чемпіон галузевих та міжгалузевих спартакіад, які проводилися ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля».         

Управління виконавчої дирекції Фонду у Дніпропетровській області на чолі з начальником Борисом Мазуром всіляко сприяло вирішенню технічних і матеріальних питань, підтримувало учасників та надихало команду на досягнення найвищого результату. Перші місця спортсмени Дніпропетровщини здобули у змаганнях з: гирьового спорту – Деніченко Юрій у ваговій категорії до 85 кг та Лобачов Григорій у ваговій категорії понад 85 кг із міста Павлоград; бомбаскету (сидячи та стоячи) – Качко Максим, спортсмен із міста Марганець. Срібну медаль виборов Березка Олександр у змаганнях із шахів, а бронзу отримали Скворцова Валентина (дартс сидячи) та Тараненко Микола (армспорт у ваговій категорії до 85 кг).

Команда Дніпропетровської області продемонструвала неабияку майстерність та жагу до перемоги й посіла (третій рік поспіль) перше загальнокомандне місце серед 25 команд-учасниць.

Всеукраїнська спартакіада серед потерпілих на виробництві «Сила духу» – яскравий приклад того, що жити повноцінним життям, наповненим подіями, новими звершеннями та перемогами, гідний кожен.